Mertens izbacila Halep, Sabalenka za 54 minuta do 1/4 finala

Tenis 5. maj 20210:50 > 0:50 0 komentara
Julian Finney, Getty Images Sport

Belgijska teniserka Elise Mertens plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Madridu pošto je rezultatom 2:1 posle preokreta bila bolja od treće igračice sveta, Rumunke Simone Halep.

Rezultat je po gemovima bio 4:6, 7:5, 7:5 posle čak dva časa i 36 minuta tenisa.

Tenis:

U prvom setu Halep je ostvarila brejkove u trećem i sedmom gemu koji su bili ključni za vođstvo, ali je u nastavku njena koncentracija popustila. U drugom delu viđeno je mnoštvo brejkova, a ključni je bio onaj pri rezultatu 6:5 za Mertens, kada je Halep izgubila gem bez osvojenog poena na svoj servis.

U trećem setu opet je viđena ista situacija, a Mertens je iskoristila drugu meč loptu na Simonin servis pri rezultatu 5:6 i opet osvojila set sa 7:5.

Belgijanka će se u borbi za mesto u polufinalu sastati sa Beloruskinjom Arinom Sabalenkom koja je ekspresno, za manje od sat vremena, savladala Džesiku Pegulu iz Sjedinjenih Država 6:1, 6:2.

Sedmoj igračici sveta do ove godine nikad nije prošla prvo kolo turnira u Madridu.

Ruskinja Anastasija Pavljučenkova je posle velike borbe eliminisala 11. nosioca, Amerikanku Dženifer Brejdi rezultatom 7:5, 6:7 (8), 6:3.

U duelu u kome je viđeno deset brejkova (6-4 za Pavljučenkovu), 41. teniserka sveta je osmom gemu trećeg seta oduzela servis protivnici i došla do ključne prednosti.

Ruskinja će se u četvrtfinalu sastati sa Karolinom Muhovom koja je posle dva časa i 38 minuta velike bore eliminisala Mariju Sakari 6:0, 6:7 (9), 7:5.

Preostala dva četvrtfinalna para su: Ešli BartiPetra Kvitova i Paula BadosaBelinda Benčić.

Mečeve iz Madrida gledajte na kanalima Sport Kluba.