Martićeva nastavila lošu seriju, Linet bolja od Hrvatice

WTA 1. apr 202419:15 1 komentar
Petra Martić
Emmanuel Wong/Getty Images

Petra Martić nije uspela da se plaira u drugo kolo WTA turnira u Čarlstonu. Bolja od hrvatske teniserke bila je Magda Linet rezultatom 2:0 (6:3, 6:4). Ovo je bio četvrti vezani poraz za Hrvaticu.

Martićeva je bolje otvorila meč, u trećem gemu je imala tri brejk lopte, ali ih nije iskoristila. Pri rezultatu 3:2 za Poljakinju je hrvatska teniserka odigrala veoma loš servis gem i bez osvojenog poena ga izgubila, pa je Linet došla do prednosti koju je do kraja seta sigurno zadržala.

Neubedljivo je Martićeva započela i drugi set, već u prvom gemu je uspela da se odbrani od tri vezane brejk lopte, ali je u narednom servis gemu ponovo popustila i Linet je napravila novi brejk. Do kraja je Linet sigurno osvajala svoje servis gemove, dozvolivši Hrvatici samo tri poena na svoj servis. Poljakinja je posle jednog sata i 35 minuta igre slavila.

Ključnu razliku u meču napravile su neiznuđene greške. Linet je za sat i po vremena napravila samo devet, dok je Martić imala 31 neiznuđenu grešku.

U drugom kolu će Linet na megdan Dajani Jastremskoj koja je postavljena za 12. nosioca na turniru.