Sabalenka godinu počela osvojenom titulom

WTA 8. jan 20238:51 0 komentara
Arina Sabaljenka
Photo by Tom Pennington/Getty Images

Arina Sabalenka sezonu je počela na najbolji mogući način - osvojenom titulom na WTA turniru u Adelejdu.

Sabalenka je u finalu koje je trajalo sat i 46 minuta savladala Lindu Noskovu, 102. igračicu planete koja je u polufinalu eliminisala drugu igračicu sveta Ons Žaber. Slavila je Beloruskinja u dva seta – 6:3, 7:6.

U prvom setu je Sabalenka prva došla do brejk prilika, ali je Noskova obe spasila, tek da bi u narednom gemu i sama imala dve šanse da oduzme protivnici poen na njen servis.

U šestom gemu je Sabalenka uspela da napravi brejk i nakon toga je uspešno privela set kraju.

Velika borba vođena je tokom celog drugog seta koji je trajao duže od sat vremena. Obe igračice imale su brejk šanse, ali brejka nije bilo. Sve je na kraju rešeno u tajbrejku u kome je presudio jedan mini brejk manje koji je pretrpela Sabalenka. Noskova je uspela da spasi i jednu meč loptu, ali drugu je Sabalenka pretvorila u trijumf.

Beloruskinji je ovo 11. titula u karijeri, naravno prva ove godine.