Samsonova osvojila Hertogenboš, Boulter odbranila titulu

WTA 16. jun 202421:49 0 komentara
Ljudmila Samsonova
REUTERS/David W Cerny

Ljudmila Samsonova je osvojila titulu u Hertogenbošu. U finalu je savladala Bjanku Andresku rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 7:5).

Samsonova je u jednom danu odigrala dva meča, pošto je prethodno u polufinalu bila bolja od Ekaterine Aleksandrove.

Nije dobro počelo po Samsonovu, pošto je Andresku osvojila prvi set 6:4, iako je viđeno čak pet brejkova. Na samom početku drugog seta je Samsonova oduzela servis Andresku, kanadska teniserka se vratila sredinom drugog seta, ali potom još jednom izgubila servis i bilo je 1:1 u setovima.

Usledio je vrlo interesantan treći set. Prva je brejk napravila Samsonova, Andresku je izjednačila na 4:4, potom sačuvala tri brejk lopte u narednom gemu, ali je Samsonova smogla snage i oduzela Kanađanki servis još jednom, te osvojila titulu.

U Notingemu se danas igralo više nego što je očekivano. Keti Boulter je na kraju odbranila titulu pobedivši Karolinu Pliškovu rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Boulter je izgubila prvi set, ali je u naredna dva seta odlično odigrala i posle jednog sata i 56 minuta odbranila trofej koji je osvojila prošle godine.