WTA finale: Badosa u polufinalu, Sabalenka u igri

WTA 14. nov 20218:53 > 9:17 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Španska teniserka Paula Badosa plasirala se u polufinale WTA finala u Gvadalahari pošto je i u drugom kolu maksimalnim rezultatom dobila Mariju Sakari 7:6, 6:4.

Na osnovu onoga što je prikazala protiv Sabalenke i Sakari 10. teniserka sveta potpuno je zaslužila plasman među četiri najbolje. Vodila se velika borba, nijanse su odličivale u oba seta, ali je Badosa imala jače nerve i na kraju došla do maksimalne pobede, koja joj značajno olakšava posao.

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka posle neočekivanog poraza od Badose uspela je da savlada Igu Švjontek i ostane u trci za plasman u polufinale.

Beloruskinja je posle preokreta slavila 2:6, 6:2, 7:5 za dva časa i 20 minuta, a u odlučujućem setu ključan je bio brejk kod rezultata 5:5.

Švjontek je zabeležila drugi poraz i nema više šanse da se bori za mesto među četiri najbolje.

Sakari i Sabalenka imaju po pobedu  i njihov međusobni duel poslednjeg kola odlučiće ko će u polufinale.

Završnicu sezone gledajte na kanalima Sport Kluba.