Zverev o porazu u Rimu: Loptice su katastrofa

Tenis 15. maj 20258:01 3 komentara

Masters u Rimu još nije gotov, ali se već zna ko je najveći gubitnik. Aleksander Zverev ne samo da je ostao bez titule, nego i bez drugog mesta na svetu, a to automatski znači da će na Rolan Garosu biti treći nosilac. Drugim rečima, možda će u završnici morati da igra i protiv Janika Sinera i protiv Karlosa Alkarasa.

– Loptice su bile prava katastrofa. Bile si ogromne – razočarano je Nemac tražio opravdanje za poraz od Lorenca Muzetija sa 7:6 (7:1), 6:4. Bilo je očigledno da se brzo raščupaju. – Već tri-četiri godine pričamo o ovom problemu ali sve ostaje isto.

Loptice su se sigurno usporile i jer je meč igran uveče, ali Zverev kaže da to nije jedini problem:

– Igramo sa jednim loptama u Monte Karlu, Minhenu i Madridu, a onda ovde dobijemo sasvim drugačije – ističe.- Jako je teško pomerati ih, udariti ih jako. Za nekoga ko voli kratke poene posle servisa i agresivne udarce, kao što sam ja, ništa nije lako.

Zverevu je ovo bio četvrti dvoboj sa Muzetijem, dobio je samo prvi, još pre tri godine u Madridu.

– Nije on odigrao ništa specijalno. Ja nisam iskoristio četiri set lopte na svoj servis – objašnjavao je. Imao je 40:0, pa prednost.- U normalnim okolnostima, to bih uspeo, ali sada nisam mogao da povežem dobitničke udarce. Muzeti dobro igra na šljaci, odlično se brani, čeka grešku protivnika. Njegov stil je uvek isti, ali sada su mu pomogli i uslovi za igru.

Sledi kraći odmor a onda novi juriš na Rolan Garos. Prošle godine je od Alkarasa izgubio finale iako je vodio sa 2:1 u setovima.

– Moram dobro da analiziram šta se desilo ovde i da se pripremim za najvažniji turnir na šljaci. Danas je moj nivo igre bio mnogo niži nego protiv Fisa, kada je bio veoma visok. Ali takav je tenis. Ima dana kada se stvari ne dešavaju kako bismo mi želeli – istakao je Zverev.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare