Heroina dana: Dvostruko zlatna Milica Mandić

Heroji OI 27. jul 202117:40 > 17:57 5 komentara
Milica Mandić
REUTERS/Murad Sezer

Heroja dana u utorak nije bilo teško izabrati. Jednostavno, Milica Mandić.

Sjajnim borbama Milica Mandić je u utorak došla do zlatne medalje, prve za Srbiju na Igrama u Tokiju, a druge u svojoj karijeri.

Milica je bila olimpijska šampionka i u Londonu 2012, kada je osvojila prvo olimpijsko zlato za Srbiju od osamostaljenja.

Milica

Samo godinu dana nakon Igara u Londonu Milica Mandić i njen trener Dragan Jović uvršteni su u Tekvondo kuću slavnih na ceremoniji u Las Vegasu.

Mandićeva je još u omladinskim kategorijama pokazivala veliki potencijal, a proboj na seniorsku scenu dogodio se 2011. kada je osvojila četiri Open turnira, ali i bronzu na Svetskom prvenstvu (do 73 kg).

Prvom Miličinom olimpijskom zlatu prethodilo je srebro na Evropskom prvenstvu.

Zanimljiv dan imao je i Miličin prezimenjak, srpski vaterpolista Dušan Mandić koji je u utorak u ubedljivoj pobedi Srbije protiv Kazahstana upisao dva lepa jubileja.

Mandić je odigrao 200. meč za reprezentaciju i postigao 300. reprezentativni gol.

Moramo da pomenemo i Dejana Georigisekog koji je osvojio srebrnu medalju u tekvondu i tako obezbedio prvo odličje na ovim Igrama, a drugo u istoriji, za Severnu Makedoniju.

Podvig vredan pomena napravila je i Čehinja Marketa Vondrousova koja je u trećem kolu ženskog teniskog turnira eliminisala Naomi Osaku.