Salcburg prvi put bez pobede i to u 11. kolu

Erik Lamela Sevilla's Erik Lamela
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Salcburga upisali su prvi remi i to u 11. kolu austrijske Bundeslige. Duel sa domaćinom Altahom završen je bez pobednika (1:1).

Lider je poveo golom Okafora u desetom minutu. Izjednačio je Cvihenbruger četiri minuta kasnije. Sredinom prvog poluvremena gostujućem timu poništen je pogodak, na intervenciju VAR sobe.

Istovetnim rezultatom (1:1) okončan je i duel Austrije i Rapida, u Klagenfurtu. Iako su od 21. minuta igrali sa desetoricom, zbog isključenja Mahrera, fudbaleri domaćeg tima izborili su bod. Gosti su poveli preko Funtasa, pred kraj prvog dela, izjednačio je Amanda u finišu meča.

Pobednika nije bilo ni u duelu bečke Austrije i Admire (2:2). Poveli su gosti u režiji Gande (17), minut kasnije izjednačio je Teigl, da bi Ohio u 67. režirao preokret. Konačnih 2:2 delo je Soze Monteira, u 75. minutu.

Salcburg je prvi sa 31 bodom, Austrija Klagenfurt treća sa 14, Admira peta sa 13. Sedmi Rapid i osma bečka Austrija imaju po 12, a pretposlednji Altah deset poena.