SP vaterpolo: Bez pobednika u duelu Hrvatske i Grčke

Vaterpolo 21. jun 202221:30 > 21:33 0 komentara
Adam Pretty/Getty Images

Vaterpolo reprezentacije Hrvatske i Grčke igrale su nerešeno 8:8 u prvom kolu grupe B šampionata sveta. Po četvrtinama 1:4, 4:1, 1:2, 2:1.

Povezane vesti

Hrvati su loše počeli meč protiv olimpijskih vicešampiona, gubili su nakon prve četvrtine sa 1:4. Međutim u drugoj četvrtini Izabranici Ivice Tucka uzvrastili su istom merom i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 5:5.

U nastavku meča Grčka je bila u stalnoj prednosti, ali nije ušpela da se odlepi. Andrija Bašić je odličnim udarcem 1:55 minuta pre kraja izjednačio na 8:8 i postavio konačan rezultat meča.

Najefikasniji u timu Hrvatske bio je Konstantin Harkov sa tri gola, dva je dodao Marko Žuvela, a po jedan Jerko Marinić Kragić, Rino Burić i Andrija Bašić. U sastavu Grčke sjajan je bio Angelos Vlahopulos sa četiri gola, po jedan gol su dodali Genidunias, Kakaris, Fountulis i Argiropulos.

Hrvatska će u 2. kolu u četvrtak igrati protiv Njemačke, koja je u prvom meč ove grupe izgubila od Japana sa 11:12 (2:5, 2:3, 2:3, 5:1).

Direktan plasman u četvrtifnale izboriće pobednik grupe, dok će drugi i treći u osminu finala.