Dejan Lazović meč viner, “ajkule” ujele SAD

Dejan Lazović
VPSCG

Izabranici Vladimira Gojkovića, vaterpolisti Crne Gore, revanširali su se selekciji SAD za poraz u prvom kontrolnom meču u Kaliforniji – 16:11. Posle peteraca, popularne “ajkule”, slavile su sa 20:19 (3:4, 3:2, 5:2, 3:6 – 6:5).

Drugi duel doneo je borbu za svaku loptu i pedalj bazena, bilo je mnogo promena u vođstvu. Crna Gora je vodila sa 13:11 na tri minuta pre kraja, ali nije uspela da sačuva kapital. Usledili su peterci, a ulogu meč vinera prigrabio je Dejan Lazović koji je uspeo da odbrani četiri.

VPSCG/Anna Feher

Tokom meča Popadic je postigao tri gola, po dva su postigli Korać, Matković, Averka i Mršić, a po jedan Đurđic, Vidović i Vujović.

Prvi gol na utakmici postigao je Vlado Popadić koji je kretnjom bez lopte na desnom krilu isprovocirao ličnu grešku Daubea, a onda odmah dobio loptu i savladao američkog golmana Vajberga. Bilo je to u trećem minutu, a kao i u prvoj test utakmici sa SAD pre dva dana, domaćini su uzvratili serijom pogodaka i poveli 4:1. Dva gola su dali iz peteraca, jedan sa igračem više, a jedan je bio šut Bovena sa skoro deset metara. Do kraja četvrtine stigao je i odgovor Crnogoraca, Mršić je pogodio sa levog krila u napadu sa igračem više, kao i Matković u kontranapadu na 14 sekundi pre kraja prve deonice.

Crna Gora je drugu deonicu počela sa tri gola u nizu. Đurđić je na isteku napada sa pet metara parabolom donio izednačenje, a zatim je Popadić ostao zaboravljen od zonske odbrane na desnom krilu, uposlio ga je Matković i stiglo je prvo vođstvo. Nedugo zatim je pogodio i Averka sa igračem više za 6:4. Amerikanci su pogodili nakon skoro deset minuta pauze. Bio je to snažan i precizan sut Dilana Vudheda sa sedam metara kroz blok, a isti igrač je još jednom pogodio do kraja poluvremena, u napadu sa igračem vise, za 6:6.

Na startu treće četvrtine Obert je pogodio sa prve stative u napadu sa igračem više za vođstvo ekipe selektora Dejana Udovičića. Izjednačio je Matković, takođe u napadu sa igračem više, a onda je uspešno šutirao Andrija Korać za 8:7. Nakon što su se odbranili sa igračem manje crnogorski vaterpolisti su u uspešnoj tranziciji preko Averke ponovo došli do dva gola prednosti. Ubrzo, već u narednom napadu stigli su i do plus tri – 10:7, a strelac je bio Mršić. Do kraja treće četvrtine po gol, Daubea i Vidovića.

U četvrtom kvartalu, u kojem je Đurovic zamenio Lazovića na golu, ponovo Daube, pa Vujović, obojica u napadima sa igračem više. Usledila su dva gola Hupera, jedan iz peterca. Korać je ponovo pogodio za 13:11. Amerikanci su izjednačili na dva minuta pre kraja, pa je Popadić iskoristio napad sa igračem više, a Irving iskoristio i treći peterac za 14:14 na 40 sekundi pre kraja.