F8 SL: Crna Gora protiv SAD za zlatnu medalju

Vaterpolo 30. jun 202117:14 > 19:27 0 komentara
Aleksandar Ivović
Al Bello

Vaterpolisti Crne Gore izborili su plasman u finalne Svetske lige, nakon što su posle bolje igre u polufinalu, na pleća oborili selekciju Grčke – 8:4.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Dušan Matković dva, Draško Brguljan, Miroslav Perković, Aleksa Ukropina, Aleksandar Ivović, Vladan Spaić i Dušan Banićević po jedan. Petar Tešanović je imao devet odbrana. Strelci za Grčku, bili su: Konstantinos Genadijunas, Marios Kapocis, Jorgos Dervisis i Konstantinos Giuvetsis.

Vaterpolo:

Prva deonica, kao što se i očekivalo, donela je pravi rovovski rat u bazenu, veliku borbu za svaku loptu, za svaki pedalj bazena. Grci su poveli i režiji Mariosa Kapucisa, a izjednačenje popularnim „ajkulama“, doneo je kapiten Draško Brguljan. Janis Fontulis je pogodio za 2:1, a Dušan Matković za 2:2, na kraju ovog perioda igre.

Rat nerava, uz granitne odbrane, nastavljen je i tokom druge četvrtine, koju je Grčka dobila sa 1:0, a jedini gol, na desetak sekundi pre kraja, postigao je Konstantinos Genadijunas.

Crna Gora je prvi put povela sredinom treće deonice, kada je mini serijom u režiji Miroslava Perkovića i Dušana Matkovića stigla do 4:3. Grčka nije imala rešenje za odbranu Crne Gore i odličnog golmana Petra Tešanovića, sa druge strane, mrežu su zatresli Vladan Spaić i Aleksa Ukropina, pa je Crna Gora, uoči poslednje deonice vodila sa 6:3.

Grci su nastojali da se vrate u meč, ali su nailazili na granitnu odbranu Crne Gore, a slavlje zbog osvojene medalje i plasmana u finale je moglo da počne na nešto više o tri minuta pre kraja, kada je Aleksandar Ivović pogodio za 7:3.

U drugom polufinalu, izabranici Dejana Udovičića, vaterpolisti SAD, uspeli su posle odlične partije u oba smera da pobede Italiju sa 10:8.

Prevagu na tasu Amerikanaca doneli su Hejns Djub sa tri, odnosno Maks Irving, Aleks Oberto i Marko Vavić sa po dva gola. Kod Italije raspoloženi za igru u napadu, bili su Mateo Aikardi, Andrea Fondeli i Pijetro Fijoli sa po dva gola.

Veliko finale je na programu 1. jula sa početkom u 18 časova.