Gojković posle poraza od SAD: Nastavljamo sa radom…

VPSCG/Orange pictures

Vaterpolo selekcija Crne Gore izgubila je od SAD 16:11 (4:2, 3:3, 5:3, 4:3) u prvoj od dve pripremne utakmice s Amerikancima u Kaliforniji.

Prva utakmica na EURO 2024 je u petak u 21.00. Da li ste pripremili svoj Snickers Fantasy tim?

Odličan je bio početak meča za crnogorske vaterpoliste. Dušan Matković je pogađao za 2:0, prvi put u napadu sa igračem više. I Dejan Lazović je otvorio meč sa dve odbrane, ali je usledio odgovor domaćina koji su u ovoj utakmici bili bez prve zvezde tima Bena Haloka, igrao je u završnici Lige šampiona za Pro Reko.

Crnoj Gori u Los Anđelesu nedostaju Perković i Banićević, takođe zbog kasnog završetka klupske sezone. Izostao je i povređeni Vasilije Radović, a Đuru Radoviću se tokom utakmice pojavio bol zbog povrede u finišu sezone u splitskom Jadranu.

Vrlo brzo su domaći igrači iskoristili dva napada sa igračem više, do kraja prve četvrtine preokrenuli na 4:2 potom pogotkom Oberta iz peterca povećali prednost. Bilo je mnogo problema u napadu protiv presinga američkih vaterpolista koji je dopunio golman Holidej sa nekoliko uspješnih odgovora na udarce igrača Crne Gore.

VPSCG/Aleksandra Krupanič

Pauza bez gola trajala je šest minuta, sve do divne parabole Bogdana Đurđića sa desne strane gde bi igrač Savone, van reprezentacije na poslednjim prvenstvima Evrope i sveta, trebalo da popuni prazninu nastalu izostankom Ukropine i Draška Brguljana. Do kraja poluvremena susreta u Volnatu, po dva gola na obe strane, Lazović je zaustavio peterac Čejsu Dodu.

U nastavku utakmice branio je Petar Tešanović, a američki reprezentativci iskoristili su manjak ideje u napadima rivala i pogotkom Hupera iz kontranapada prvi put poveli sa četiri gola razlike – 10:6. Na tri minuta do kraja treće četvrtine Tešanović je odbranio peterac, a Marko Mršić je sa dva uzastopna pogotka u napadima sa igračem više vratio neizvesnost.

VPSCG/Anna Feher

Međutim, odlični Amerikanci su do posljednje četvrtine vratili plus četiri – 12:8 i potom održavali tu prednost do pred kraj meča kada je Hanes Daube pogodio četvrti put na utakmici za maksimalnih pet golova razlike i krajnjih 16:11 za trenutno spremniji tim.

„Bilo je dosta dobrih stvari, ali i primljenih golova. Možemo reći da smo zadovoljni, imali smo problema sa povredama. Vasilije Radović nije mogao da igra, takođe Đuru Radoviću se vratila povreda koju je dobio u utakmici hrvatskog prvenstva…Idemo dalje, radimo dosta jako“, izjavio je selektor Crne Gore Vladimir Gojković.

Za dva dana je novi duel sa selekcijom SAD. Podsećanja radi, Crna Gora će se na Olimpijskim igrama u Parizu za mesto u četvrtfinalu boriti protiv selekcija SAD, Hrvatske, Grčke, Italije i Rumunije, dok su u drugoj grupi – Srbija, Španija, Mađarska, Francuska, Japan i Australija.