Jadran dobio triler protiv Primorca, titula ostaje u Novom

Vaterpolo 15. apr 202220:06 > 21:51 0 komentara
VK Primorac/Krsto Vulević

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog pobedili su Primorac iz Kotora sa 9:8 (3:0, 3:2, 1:2, 2:4), slavili su u finalnoj seriji sa 3-1, stigli do osme titule u nizu, a ulogu meč vinera je prigrabio Jovan Vujović.

Golove za Jadran, postigli su: Jovan Vujović dva, Dimitrije Obradović, Jake Muskat, Matej Čeraj, Danilo Radović, Martin Gardašević i Marko Petković po jedan. Golove za Primorac, postigli su: Marko Mršić tri, Aljoša Mačić i Vuk Drašković po dva, Dušan Matković jedan.

VK Jadran/Vuk Ilič

Izabranici Petra Radanovića, vaterpolisti Jadrana, sjajno su otvorili meč u Kotoru. Odbrana je bila granitna kao i na prethodna tri meča finalne serije. Darko Đurović je imao četiri sjajne intervencije, a sa druge strane, prednost Novljanima od 3:0, doneli su Dimitrije Obradović, Jovan Vujović i Matej Čeraj.

U drugom kvartalu ista slika u bazenu. Kotorani nisu uspevali da probiju bedem ispred gola Novljana, Đurović je nanizao još četiri odbrane, a Martin Gardašević je pogodio za 4:0. Tek na dva minuta pre kraja druge deonice, Dušan Matković je uspeo da pogodio za 1:4.

Do kraja druge četvrtine, Marko Mršić je nadmudrio Đurovića za 2:4.  Pojavila se nada, ali je brzo utihnula jer su usledile dve munjevite kontre Novljana, koje su u golove za 6:2, pretvorili Marko Petković i Jake Muskat.

Kotorani su preko Marka Mršića stigli do 3:6 početkom trećeg kvartala, ali je nedugo zatim Danilo Radović bio precizan za 7:3. Do kraja ovog period igre, Marko Mršić je postigao još jedan gol za 4:7.

Tokom završne deonice, Vuk Drašković je pogodio za 5:7, Novljani su bili u ofanzivnoj krizi, ali je defanziva i dalje bila na željenom nivou. Kotorani su propustili dva napada da stignu do minus jedan, a kazna je stigla u vidu gola Uroša Vučurovića za 8:5. Nedugo zatim, Uglješa Vukasović je bio precizan za 6:8.

Rat nerava je nastavljen, Kotorani su imali veliku podršku sa tribina. Mreže su mirovale, a vreme isticalo malo, po malo. Na dva minuta pre kraja Aljoša Mačić je najavio triler – 7:8.  Usledio je faul u napadu Novljana. Kotorani su imali napad sa igračem više, a Aljoša Mačić je pogodio za 8:8.

VK Jadran/Krsto Vulević

Na 44 sekunde pre kraja Jovan Vujović je uspeo da zatrese mrežu sjajnog golmana Primorca, Aleksandro Kralja – 9:8. Kotorani su jurili produžetak i peterce. Pokušao je Marko Maršić, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Slavlje Novljana posle fenomenalne finalne serije je moglo da počne.