Kup Srbije: Zvezda brani, NBG napada trofej

Vaterpolo 2. dec 202322:00 0 komentara

U borbenoj utakmici Crvena zvezda je pobedila Radnički 13:10 (4:4, 3:3, 2:1, 4:2), pa će 3. decembra sa početkom u 20 časova i 15 minuta igrati u finalu Kupa Srbije protiv Novog Beograda. Isti rivali su igrali prošle godine, slavio je tada crveno-beli tim.

Crveno-beli su odlično počeli. Posle pet minuta su vodili 4:1, pored gola Radovića iz peterca, Bursać, Basara i Subotić su probijali zonu. Tek tada je krenuo Radnički, majstorijom Dadvanija a potom i sa dva realizovana peterca u poslednjem minutu. Prvo je smanjio Vićkovac, a potom je posle greške isključenog Mišovića, udarac Randjiću je bezuspešno pokušao da brani Vasić.

Jeste i drugi deo završen nerešeno ali je Radnički uspevao da igra svoju igru, da dva puta anulira minimalnu prednost rivala a zatim i da povede 7:6. U samom finišu, svojim trećim golom Radović je doneo remi crveno-belima iz Beograda. Ali u ovom periodu Zvezdi nije išao igrač više (4-1) sa napadima koji nisu bili organizovani na željeni način. Radnički je menjao odbranu, držao isti nivo igre sa protivnikom.

Radnički je poveo odmah posle velikog odmora i rasplamsala se borba. Stanojević je imao zicer da povisi na 9:7 ali je Mišović bio uspešniji. Izjednačio je sa igračem više Bursać a na isti način je Basara u samom finišu četvrtine uspeo da probije organizovanu odbranu Kragujevčana.

U poslednjih osam minuta prvo je Radnički isoristio svoj četvrti peterac da bi se Zvezda razigrala. Prvo gol Markovića za 10:9, pa ukradena lopta i kontra Vasića za 11:9, i onda prepela parabola kapitena Markovića za 12:9. Sve to za nepuna dva minuta. Vićković je vratio nadu za kratko, ali je Radović odličnu igru krunisao četvrtim golom za konačnih 13:10.

„Dobro smo otvorili utakmicu. Nismo reagovali na pravi način na promenu odbrane. Kasnije smo uspostavili kontrolu igre i zasluženo pobedili. Kao i uvek sa Radničkim je bila neizvesna utakmica. Finale je samo jedan susret u kojem uvek oba tima imaju šansu a o kvalitetu Novog Beograda je izlišno govoriti“, rekao je trener Crvene zvezde Aleksandar Filipović.