LŠ: Novobeogradski „gromovi“ na Poljudu za odlazak na F4!

Vaterpolo 24. apr 202420:24 2 komentara
Vlahopulos

Novi Beograd je pobedio još jednom u Splitu. Hrvatski šampion Jadran, na svom Poljudu je poražen u četvrtom kolu četvrtfinalne grupe A sa 15:10 (4:3, 5:4, 5:1, 1:2 ). Kako je Pro Reko slavio u Marseju, ova dva sastava su već učesnici finalnog turnira, odnosno F4 na Malti.

U preostala dva kola Novi Beograd dočekuje Marsej, Pro Reko igra kod kuće sa Splićanima dok će u poslednjem kolu u Đenovi srpski i italijanski šampion rešavati ko je broj jedan.

Novi Beograd, samo bez Vučinića, u Splitu je delovao kao sastav koji je svestan svoje snage, kvaliteta koji je ogroman kao i znanja da te svoje prednosti iskoristi na najbolji način. Pri tome, činilo se da je prostor za napredak ogroman i da su ambicije za još dva trofeja potpuno opravdana.

Strelci za Jadran su bili: Marinić-Kragić, Fatović dva, Butić, Pejković, Biljaka, Harkov, Vrlić i Radović po jedan a za Novi Beograd: Jakšić četiri, Vlahopulos tri, Skumpakis i Radulović dva, Granados, Ćuk, Drašović i Perković jedan.

Uspavano je počeo srpski prvak, Jadran je vodio 2:0 posle tri minuta igre. Zatim je na scenu stupio Nikola Jakšić. Postigao je tri pogotka, jedan je dodao prelepim šutem Marko Radulović za preokret 4:2. Pred prvi odmor kapiten domaćina Jerko Marinić -Kragić je smanjio prednost Novog Beograda.

Nikola Jakšić

Apsolutna kontrola igre Gocićevih pulena bila je u drugih osam minuta. Identična matrica kao iz prve četvrtine. Mirno su Beograđani držali prednost, tri puta su imali i tri gola višla. Jedini problem je bio u realizaciji igrača više, ali su u ovom delu gosti imali dva realizovana peterca i uz to kapiten domaćih Marinić – Kragić je zbog tri prekršaja (skrivio dva peterca) završio utakmicu još pre velikog odmora.

Splićani su se držali zahvajući svom igraču više. Od sedam golova u prvom poluvremenu pet su postigli sa igračem više, jedan iz peterca i jedan iz igre. Rival je imao dva peterca, dva gola sa igračem više i čak pet golova iz igre. Ali i to je moralo da se promeni, da Novi Beograd zada završni udarac za treću pobedu protiv Jadrana ove godine.

Konačan slom domaćina dogodio se u trećem delu. Povratnik u redove Novog Beograda, Vlahopulos je taj deo počeo sa tri gola. Prednost 12:7 garantovala je očekivan ishod. Željan igre demontavao je da je duža pauza nije ostavila traga. Nastavili su seriju Drašović i Skumpakis. Proradio je igrač više, Novi Beograd je u tim momentima igrom ponižavao najbolji hrvatski sastav, četvrtinu je dobio 5:1.

Granados
foto M. Todorović

Rutinski je odrađen posao u poslednjih osm minuta. Bodovi su odavno upisani, potpuno zasluženo a domaćin je jedva čekao kraj utakmice i još jedan neuspeh protiv najboljeg srpskog tima.

U drugoj utakmici Pro Reko je teškom mukom pobedio Marsej 12:10 (2:1, 1:2, 4:4, 5:3). Golove za Marsej su postigli: Krusila četiri, Manherc tri, Anjal, Bue i Prlainović po jedan, dok su za Pro Reko efikasni bili: Halok tri, Zalanki, Di Fulvio Kanela i Kakaris dva, Kondemi jedan. Šet minuta pre kraja bilo je 8:8 a tada je Pro Reko prvi put ostvario plus dva. Vratio se domaćin na 10:10 da bi Halok i Di Fulvio rešili pitanje pobednika

Grupa A: Jadran – Novi Beograd 10:15, Marsej – Pro Reko 10:12. Plasman: Pro Reko 11, Novi Beograd 10, Marsej 3, Jadran 0.

Aleksandar Ivović, Pro Reko
G.Scala Deepbluemedia Insidefoto GiorgioxScala via Guliver

Grupa B: Olimpijakos – Ferencvaroš 10:8, Breša – Barseloneta 7:12. Plasman: Olimpijakos, FTC pod evet, Barseloneta šest, Breša je bez bodova.

Plasman: Olimpijakos i Ferencvaroš 9, Barseloneta 6, Breša bez bodova.