NBG odbranio tron, Granados brojao do 10!

Vaterpolo 17. maj 202321:28 5 komentara

Novi Beograd je na krilima fenomenalnog Granadosa odbranio titulu. Na Dorćolu je i drugi put u finalnoj seriji pobeđena Crvena zvezda 14:7 (2:1, 3:2, 4:3, 5:1). Prvi trofej za Novi Beograd kojeg čeka još finalni turnir Lige šampiona.

Strelci: Basara, Subotić dva, Vasić, Vukićević i Marković po jedan za Crvenu zvezdu, Granados deset, Perković dva, Vučinić i Pijetlović za Novi Beograd.

Tituli je ime Alvaro Ortega Granados. Briljantno je igrao španski reprezentativac, bio neuhvatljiv za golmana Mišovića i bedem ispred njega. Pogađao je iz svih pozicija, držao napad svog tima, na kraju završio sa neverovatnih deset golova.

Bio je najzaslužniji što je njegov tim u drugoj četvrtini odmakao na 5:1. Postigao je četiri gola uz jedan Perkovića. Zvezda se mučila u napadu. Cenrti Vukićević i Seman su bili sjajno pokriveni. Ipak, u finišu druge četvrtine Basara i Subotić su uspeli da vrate svoj tim u igru. Gocić je tada Fernadeza zamenio Filipovićem. Posle gola Vučinića, Subotić i Basara su ponovili finiš druge četvrtine. Čuvao je šampion gol prednosti.

VK Novi Beograd

Kod vođstva Novog Beograda 7:6 , čini se da je lopta posle šuta Basare prešla gol liniju. Sudije nisu tako mislile i to je izazvalo žestoku reakciju klupe domaćina. U kontri je Granados pogodio za 8:6 a posle dosuđenog peterca (opet protesti Zvezde ali je veliko pitanje jesu li bili opravdani) i na 9:6. Tada je meč bio rešen.

Istina Vukićević je smanjio na 9:7 da bi Perković i naravno Granados rešili sve dileme oko pobednika i šampiona države. Zvezdin napad se izgubio, nervoza je činila svoje, pa smo na kraju gledali reprizu poslednja dva susreta u kojima je Zvezda odolevala dvadesetak minuta a zatim padala pred individualnim kvalitetom Novog Beograda, pre svega Granadosa koji je postigao, ponovimo ko zna koji put fantastičnih deset golova.