Ništa od derbija, NBG nadigrao Crvenu zvezdu

Vaterpolo 5. nov 202221:58 0 komentara
VK Novi Beograd

Nije to bio derbi, kakav se očekivao. Novi Beograd je u četvrtom kolu Superlige bio bolji od Crvene zvezde sa 15:7 (4:2, 4:3, 5:1, 2:1).

Brzo je domaćin stekao prednost 3:0, a potom do kraja poluvremena igrao opušteno. Zvezda bez kapitena Vukićevića je to koristila, držala se ali kada je bilo prilika za vraćanje u meč, spori i bezidejni napad je bio lak plen za domaćina. Tankosić je u trećoj četvrtini smanjio na 9:6, a potom je usledila nešto ozbiljnija i efikasnija igra Mandića i drugova. Napravljena je serija 6:0, a post gostiju je trajao do predposlednjeg minuta i gola Semana.

Strelci za Novi Beograd: Mandić četiri, S.Rašović tri, Drašović, Granados i Skumpakis po dva, Pijetlović i Martinović po jedan, a za Crvenu zvezdu: Tankosić i Seman dva, Subotić, Danković i Radović jedan.

Radnički i dalje ima maksimalan učinak. Bez najiskusnijih igrača lako je pobeđen Nais 17:7 (4:1, 4:1, 3:1, 6:4). Blistao je kapiten Janković sa pet golova, pratili su ga Radulović tri, Kojić i Branković dva, Stanojević, Madžarević, Pljevančić, Poznanović i Gavrilović po jedan, dok su za Nais pogađali Vulović, Janjić, Tanasijević po dva i Vujović jedan.

VK Radnićki

Predvođen raspoloženim Smiljevićem, strelcem sedam golova, Partizan je ubedljivo savladao Valis 17:10 (5:1, 6:4, 3:4, 3:1) i pokazao da je u jako dobroj formi. Mada bez Jakšića, Paparića i Gige crno-beli su bili dominantni od početka do kraja. Raspoloženi napad je stavljao na muke Valjevce od kojih se više očelovalo. Strelci za Partizan: Smiljević sedam, Gladović tri, Jauković, Božović dva, Miloš, Gak i Dimitrijević po jedan, a Radanović četiri, Bursać dva, Jerden, Obradović, Baucalo i Anđelić jedan za Valis.

VK Partizan/Slobodan Sandić

Šabac je kao gost imao dobar trening u Zrenjaninu. Očekivan trijumf tima sa Save 20:11 (4:3, 8:3, 4:3, 4:2). Golove za pobednički tim su postigli: Šulc i Toholj četiri, Repanović tri, Kopcev, Krug, Barać po dva, Stanić, Tubić i Šakudinov jedan. Strelci za Proleter su bili: Mitrović šest, Čabrilo, Rončević, Ilić, Ćorić i Tomićević.

Vukovi nastavjaju sa uspešnim rezultatima. Kao gosti pobedili su Vojvodinu 6:5 (2:1, 1:1, 2:1, 1:2) . Po ocenama pre starta lige to je trebalo da bude duel ekipa koje se bore za opstanak. Beograđani su sve vreme bili u vođstvu, najvećem od dva gola razlike. Tri minuta pre kraja domaćin je smanjio na 6:5 ali nije bilo promena do kraja. Strelci za Vojvodinu su bili: Rogač 2, Radovanlija, Vuković i Biočanin, a za Vukove: Andrin 2, Jovanović, Šofranac, Nešić i Manojlović.

VK Novi Beograd/S. Sandić

Plasman posle četvrtog kola: Radnički 12, Novi Beograd, Partizan, Šabac 9, Vukovi 7, Crvena zvezda 6, Valis 4, Vojvodina i Nais 1, Proleter je bez bodova.