Novi Beograd krenuo ka odbrani trona, aplauzi Radničkom

Vaterpolo 19. maj 202421:31 0 komentara
VK Novi Beograd/M.Todorović

Nije bilo iznenađenja u prvoj utakmici finala plej - ofa vaterpolo Superlige Srbije, ali poraženi sastav može da bude zadovoljniji prikazanim. Aktuelni prvak Novi Beograd je teškom mukom pobedio Radnički - 14:13 (3:4, 3:3, 4:2, 4:4) i tako napravio korak prema trećoj uzastopnoj tituli. Revanš je 25. maja u Kragujevcu a igra se na dve pobede.

Strelci za Novi Beograd su bili: Granados četiri, Ćuk, Drašović, Jakšić i Radulović po dva, Martinović i Filipović po jedan. Golove za Radnički su postigli: Vićković tri, F.Janković , Dadvani i Šulc po dva, Stanojević, Gavrilović, M.Janković i Pljevančič po jedan. Novi Beograd je imao devet, Radnički 13 izbačaja.

Foto Slobodan Sandić

Da li prepotentnost, da li pad forme i uspavanost tek Novi Beograd je do poslednjeg minuta treće četvrtine bio u zaostatku. Maksimalno srčani Radnički je koristio sve što je dobio od domaćina i bio pravi ravnopravan učesnik finala. Nije bilo Dobožanova i Vučinića u sastavu Beograđana ali je daleko veći hendikep bilo neigranje golmana jer je De Mikelis bio daleko od nivoa finala plej ofa.

Uspavan i trom je bio Novi Beograd u prvoj četvrtini i to spavanje je dugo trajalo. Posle dva vođstva u prva dva napada preko Radulovića i Granadosa, Radnički je odgovorio dobrom realizacijom prvo sa jednim a potom i sa dvoicom igrača više. Odbrana gostiju je u tom periodu delovala sugurno. Gosti su poveli lepim golom Dadvanija da bi Drašović sjajnu asistenciju Vlahopulosa pretvorio u izjednačenje. U poslednjem sekundu Vićković je iznenadio nesigurnog De Mikelisa a potom je početkom drugog dela bilo i 5:3.

VK Novi Beograd/S. Sandić

Nije se razigrao domaćin. Protiv motivisanog gosta kojeg je u napadu predvodio Vićković uz veliki doprinos Filipa Jankovića je bio primoran da dva puta juri minus od dva gola. Prvi put je stigao 5:5, ali je posle spretnih i preciznih šuteva Dadvanija i Šulca Radnički ponovo vodio 7:5 što je prepolovio sa dvojicom igrača više Ćuk. Nekoliko puta je okvir gola bio saveznik odličnog Todorovskog ali je sve u svemu Radnički u prvom poluvremenu, igrajući motivisano i bez respekta zasluženo imao minimalnu prednost.

Po istoj matrici Kragujevčani su „nervirali“ favorita. Sredinom treće četvrtine kod vođstva Radničkog 9:7 Gocić je morao da tajm autom budi tim. I to je rezultiralo. Radulović je smanjio a onda i pored propuštene prilike sa dvojicom igrala više, u poslednjih 40 sekundi domaćin je sa dva pogotka preko Drašovića i Granadosa uspeo konačno da dođe u prednost 10:9.

Starsport

Popravio se donekle bedem ispred De Mikelisa, napad Radnićkog je ostavljen na udarce iz daljine. Ćuk je sa igračem više prvi put doneo prednost od dva gola 11:9, potom je Filipović lepom paraibolom matirao Todorovskog i bilo je jasno da je šampion blizu trijumfa. Nije se Radnički predavao Šulc je 56 sekundi do kraja smanjio na 13:12. Činilo se da je Granados posle 14 sekundi stavio tačku ali kao osice uporni gosti su preko Gavrilovića 15 sekundi pre sirene bili na minus jedan. Ipak domaćin je suviše iskusan da bi propustio priliku da sačuva loptu i neočekivanu tešku pobedu.