Partizan i Radnički izborili majstorice, pali NBG i Zvezda

Vaterpolo 29. apr 202321:35 0 komentara
VK Partizan/Slobodan Sandić

Polufinalne serije vaterpolo šampionata Srbije se nastavljaju. Partizan je pobedio Novi Beograd sa 12:10 (2:2, 3:4, 4:2, 3:2), dok je Radnički slavio protiv Crvene zvezde u Kragujevcu sa 9:8 (2:1, 3:1, 4:4, 0:2).

Partizan je napravio pravi podvig. Izuzetno mlada ekipa, pod komandom Miloša Korolije uspela je da obori na pleća aktuelnog šampiona Srbije, uspela je da stigne do odlučujuće treće utakmice. Novi Beograd je i dalje veliki favorit, ali….

Tokom prvog poluvremena, Novi Beograd je vodio sa 5:3 i 6:4, ali se Partizan nije predavao. Odigrao je sjajno u trećem kvartalu uspeo je da stigne do 9:7. U završnici poslednje deonice, crno-beli su vodili sa 11:9, Novi Beograd smanjio na 10:11, a golom Petra Smiljevića pitanje pobednika je rešeno – 12:10.

Golove za Partizan postigli su: Trtović i Smiljević po tri, Miloš i Poparić po dva, Gak i Borioga sa po jedan. Golove za Novi Beograd, postigli su: Granados tri, Pijetlović i Jakšić po dva, Drašović, Vlahopulos i Šušiašvili po jedan.

Slobodan Sandić

Radnički je odlično otvorio utakmicu protiv Zvezde. Na poluvremenu je vodio sa 5:2, imao je tri gola prednosti i uoči poslednjeg kvartala, Zvezda je stigla do neizvesne završnice, ali nije do preokreta. Poslednji gol na meču je postignut na tri minuta pre kraja.  Utakmicu su obeležili i izuzetno grbi prekršaji. Josip Vrlić je zbog povrede vilice utakmicu završio u prvoj deonici, a u završnici meča Lukaš Seman je slomio nos beku Radničkog, Luki Pljevančiću.

Golove za Radnički, postigli su: Gavrilović i Drašković po tri, Janković, Ukropina, Kojić po jedan. Golove za Zvezdu postigli su: Radović pet, Vasić dva, Milojević jedan.

Odlučujući treći mečevi polufinalnih serija na programu su 3. maja, a prednost domaćeg bazena imaće Novi Beograd i Crvena zvezda.