Radnički ide u Ligu šampiona, Partizan u Evrokup

Vaterpolo 19. maj 202322:41 0 komentara
Slobodan Sandić

Vaterpolisti Radničkog pobedili su u majstorici za treće mesto Partizan sa 11:10 (1:1, 3:3, 3:5, 4:1). Ovom pobedom Kragujevčani su izborili pravo učešća u kvalifikacijama za Ligu šampiona dok će Partizan igrati u Evrokupu.

Strelci za Radnički su bili: Drašković četiri, Kojić dva, Branković, Stanojević, Janković, Ćuk i Ukropina dok su za Partizan pogađali Giga tri, Trtović dva, Jakšić, Miloš, Gladović, Trtović i Smiljević.

VK Novi Beograd

Partizan je igrao mirnije, efikasnije do poslednje četvrtine. Giga i Trtović su predvodili crno-bele koji su do samog finiša trećeg dela imali prednost 9:6. Tri sekunde pre kraja tog dela Branković je smanjio i tako počeo dugu seriju pogodaka Radničkog.

Za pet minuta Ćuk, Stanojević i dva puta odlični Drašković su potpuno preokrenuli rezultat. Poraz je ublažio Trtović. Partizan je imao posednji napad, igrača više ali je Todorovski odlično intervenisao.

VK Partizan/Slobodan Sandić

Prvi meč u seriji je u Kragujevcu dobio Partizan 10:8, revanš na Banjici je pripao Radničkom 11:8 i sada su u Kragujevcu slavili domaćini.