RL: Remi Zvezde i Mladosti, Solaris bolji od Primorca

Vaterpolo 19. jan 202322:05 0 komentara
VK Crvena zvezda/Slobodan Sandić

Prvi dan, trećeg turnira Regionalne lige završen je remijem u Šapcu komšija na tabeli Crvene zvezde i Mladosti i pobedom Solarisa u Šibeniku u derbiju začelja protiv Primorca iz Kotora.

Izjednačen duel je bio susret Zvezde i Mladosti i igrom i rezultatski 10:10 (2:3, 2:0, 4:4, 2:3). Golove za Crvenu zvezdu su postigli: Radović i Basara, Vasić dva, Marković, Banićević, Subotić i Seman jedan, za Mladost: Jelača tri, Vrabnjak i Rakovac, Herceg dva i Elez po jedan. Zvezda je bila hendikepirana neigranjem centra Vukićevića.

Zagrepčani su dobili prvu četvrtinu a Beograđane je većeg minusa spasao Mišović skinuvši i jedan peterac. U drugoj četvrtini dugo bez gola da bi Radović sa dva igrača više prvo doneo izjednačenje a potom je Banićević bio zaslužan za vođstvo srpskog tima 4:3 kojim se otišlo na odmor. Beograđani su imali u jednom trenutku dva gola viška koje su Jelača i Rakovac „poništili“. Seriju je sa igračem više prekinuo Radović.

VK Novi Beograd

Igralo se gol za gol , sa dobrom realizacijom brojčane prednosti u bazenu. Još jednom je crveno-beli tim vodio sa dva razlike i još jednom su Zagrepčani to stigli. U poslednjem minutu kod 10:10, Filipović, trener Zvezde je zatražio tajm-aut kojeg nije materijalizovao Subotić. Mladost je imala poslednji napad ali sa slabim rešenjem, lošim dodavanjem na centru.

Solaris je savladao Primorac u derbiju začelja 13:9 (4:3, 3:2, 3:1,3:3). Kotorani su sada jedini sastav bez osvojenog boda. Kuriozitet je gol golmana Kralja za Primorac u poslednjem sekundu na prazan gol. Strelci su Šibenčane su bili: Penava šest, Radan dva, Butić, Kreković, Sirovec, Burburan, Šparada po jedan a za Kotorane: Gardašević i Drašković po dva, Mačić, Vučković, Paunović, Kralj,  Stanojević po jedan.

Primorac

Pre ovih utakmica Novi Beograd je u Šapcu savladao Partizan 14:8, Radnički je bio bolji od domaćina 9:6, u Splitu je Jug bio ubedljiv protiv Mornara 17:5 dok je u duelu dva Jadrana bolji bio splitski 15:11.

U petak 20. januara u Šapcu igraju: Partizan – Mladost (17), Crvena zvezda – Šabac (18.45), Radnički – Novi Beograd (20.30). U Splitu će igrati: Mornar – Primorac (17.15), Jadran HN – Solaris (19), Jug – Jadran S (20.45).

Tabela: Novi Beograd i Radnički 18, Jug i Jadran Split 15, Crvena zvezda i Mladost 10, Šabac 6, Jadran HN i Partizan 4, Mornar i Solaris 3, Primorac bez bodova.