Šabac preko Zvezde do Lige šampiona, Partizan u Evrokupu

Vaterpolo 24. maj 202422:31 0 komentara
VK Šabac

Vaterpolisti Šapca dobili su triler dvomeč protiv Zvezde u borbi za treće mesto, izborili su mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a razloga za slavlje ima i Partizan, koji će uprkos činjenici da je ispao iz elitnog regionalnog društva, naredne sezone ponovo igrati na evropskoj sceni.

U plej- of seriji vaterpolisti Crvene zvezde su poraženi posle peteraca i treći put. Posle dve izgubljene utakmice od Radničkog bili su neuspešni i protiv Šapca. U regularnom delu Crvena zvezda je pobedila 13:11 (3.4, 4:4,3:2, 3:2). Kako je prvi meč završen pobedom Šapca 11:9 pristupilo se izvođenju peteraca u kojem su gosti bili uspešniji 4:2. Šabac je treći, a Crvena zvezda četvrta,

VSS/Slobodan Sandić

Golove za Zvezdu su postigli: Subotić četiri, Marković, Gogov, Milojević, Radović po dva i Seman jedan a za Šabac su pogadjali: Barać tri, Toholj, Mačić po dva, Novaković, Krug, Dragović i Stojanović po jedan. Strelci iz peterca: Vasić i Subotić za Crvenu zvezdu, Dragović, Stanić, Novaković i Barać za Šabac.

Šabac je veći deo susreta bio u vođstvu, najviše sa dva gola prednosti. Beograđani su prvi put poveli u trećem delu 10:9. U poslednjih osam minuta Šabac je imao prednost 11:10 da bi Subotić dva puta i Seman doneli razliku koja je Zvezdi omogućila peterce. Ali konačan uspeh je bio na strani gostiju.

Partizan je pobedom završio sezonu. Posle trijumfa u Valjevu, crno-beli su bili bolji od Valisa iz Valjeva na svom bazenu sa 13:8 (2:2, 6:1, 4:3, 1:2). Crno-beli su u turbulentnoj sezoni izborili peto mesto dok su Valjevci završili na šestom mestu.

Vaterpolo klub Partizan
Dusan Milenkovic/Starsport

Golove za Patrtizan su postigli: Drašković i Gladović po tri, Jakšić i Tomić po dva, Jauković, Krstić i Kutajar dok su pogotke za goste postigli: Kasum, Baucalo i Rogač po dva, Krstić i Radanović po jedan..

Prva četvrtina je bila izjednačena, Valis je dva puta uspevao sa stigne minimalnu prednost domaćina. Sve je rešeno u drugoj četvrtini Tri gola Gladovića, dva Draškovića i jedan Jaukovića za ubedljivo vođstvo 8:3 koje je rutinski zadržano do kraja.