Šampion na staroj adresi, Filipović ljut na sudije

Vaterpolo 25. maj 202422:12 1 komentar

Šampion stanuje na staroj adresi. Novi Beograd je treći put uzastopno najbolji klub Srbije pošto je u drugoj utakmici finala plej-ofa ubedljivo savladao Radnički u Kragujevcu 18:10 (4:1. 4:3, 5:3, 5:3 ). Prvi meč u Beogradu dobio je novi-stari prvak 14:13. Sudili su Putniković i Milović.

Strelci za Radnički su bili: M.Janković tri ,Stanojević, Dadvani dva, Dadvani, Gavrilović i Antić po jedan a za Novi Beograd Granados i Vlahopulos četiri, Ćuk i Lukić tri, Filipović dva, Drašović i Jakšić po jedan.

Nije bilo neizvesnosti u drugom meču. Daleko angažovaniji gost, sa vrlo sigurnim De Mikelosom na golu ni jednog trenutka nije davao nadu Kragujevčanima da mogu da se nadaju majstorici. Gol Stanojevića je bio jedini konkretan učinak domaćina u prvoj četvrtini. Daleko boljom u odnosu na prvi meč Novi Beograd je došao do mirnijeg i sigurnijeg napada koji je rezultirao sa četiri lopte u mreži Todorovskog. Filipović iz peterca, pa Jakšić, Granados u Lukić su bili neumoljivi.

Posle gola Granadosa početkom druge četvrtine i vođstva 5:1, Radnički je došao do jedinih svojih trenutaka na utakmici. Koristeći dobro igrača više, dva puta su se domaćini približili na minus od dva gola 3:5 i 4:6. I to je bilo sve. Tada se raspucao Miloš Ćuk, sa dva gola vratio utakmicu u očekivani tok. Još je Filipović do odmora imao priliku za drugi gol iz peterca ali nije bio uspešan.

Fotzo: Dušan Sandić

Sve je tada bilo rešeno. Novi Beograd je rutinski kontrolisao igru. I posle trećeg dela razlika se povećala. Marko Janković je bio raspoložen kod domaćina. Od dva pogotka jedan je postigao iz peterca kada je umesto isključenog De Mikelisa na golu bio Granados. Ispred Todorovskog je šampion lako dolazio do dobrih prilika, posebno sa igračem više. Za Granadosa,Vlahopulosa i Ćuka nije bilo odbrane. Pred poslednju četvrtinu šampion je mogao da slavi vodio je 13:7. Domaćin se predao. Zbog crvenih kartona utakmicu nisu završili Gavrilović i Adeišvili (dva ipo minuta pre kraja kažnjen brutalitijem). Bilo je nervoze, povrede Jakšića, srećom nije se izrodilo, a 33 izbačaja dovoljno govore o intezitetu utakmice.

Novi Beograd je na kraju na ubedljiv način stigao do ubedljivog trijumfa i pehara kojeg je kapitenu Filipu Filipoviću predao predsednik VSS Viktor Jelenić. Time je stavljena tačka na klupsku sezonu Srbije. Novi Beograd je opravdao naziv apsolutnog favorita, bez premca je zaslužio treći trofej u sezoni. Radnički može da bude prezadovoljan drugim mestom, posebno posle eliminacije favorizovane Crvene zvezde.

„Nema osmeha na mom licu. Rezultat dovoljno govori ali srećan sam samo što smo svi završili utakmicu. Čestitam ekipi i stručnom štabu ali ljudi u plavim majicama su pokazali da nisu dorasli ni finalu domaćeg prvenstva i da su daleko od evropske scene. Prava je sreća što kapiten reprezentacije Jakšić nije već večeras završio sezunu“ rekao je Filip Filipović, kapiten Novog Beograda.

Plasman: Novi Beograd, Radnički, Šabac Eliksir, Crvena zvezda, Partizan, Valis Vega, NBG Vukovi, Proleter, Stari grad, Taš. U narednoj sezoni u Super ligi će igrati Zemun.