SL: Sjajan derbi, triler i remi Zvezde i Radničkog

Vaterpolo 10. nov 202222:39 0 komentara
VK Crvena zvezda/Slobodan Sandić

Pobednička serija Radničkog u Superligi je zaustavljena. Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su veliki bod protiv lidera, odigrali su na svom bazenu nerešeno - 9:9 (1:2, 2:3, 3:2, 2:1).

Strelci za Crvenu zvezdu su bili: Radović tri, Vasić dva, Tankosić, Banićević, Seman i Milojević dok su za Radnički pogađali: Vico, Ukropina, Lukić po dva, Stanojević, Radulović i Vrlić jedan. Ćuk nije bio u sastavu tima zbog prehlade.

Radnički je bio veliki favorit ali nije uspeo, čak ni kada je imao 6:3 početkom trećeg dela da kontroliše igru. Mnogo nervoze, grešaka, jaka kontakt igra,  više su prijali Zvezdi koja nije padala kada se činilo da povratka nema.

Ukropina je pogodio dva puta u prvoj četvrtini, a posle gola raspoloženog Radovića. Mišović, inače najbolji kod domaćina je primio i treći gol sa nezgodne strane od Radulovića. Slabu reakciju Dobožanova iskoristio je Banićević,  a za izjednačenje se pobrinio ponovo Radović. Na sceni je tada bio Lukić. Gol, pa spajanje sa mrežom Vrlića za 5:3. Još kada je Dobožanov bio bolji od Tankosića prilikom peteraca izgledalo je da bodovi kreću za Kragujevac.

Stanojević je u prvom napadu u drugom poluvremenu povisio na 6:3. I tu je Radnički stao. Grmeo je Stevanović da momci ne misle da je gotovo, grmeo je i Savić da se njegovi igrači ne bi predali. A obojica su često pominjali i sudije. Zvezdina reakcija je bila jasna. Vasić, pa Seman i potom treći put Radović. Serija je završena 29 sekudni pre poslednjeg odmora ali se na odmor nije otišlo nerešenim ishodom. Vico je sedmu priliku svog tima sa igračem više pretvorio u gol i vođstvo 7:6, sekund pre kraja četvrine.

Zvezda je ogromnom borbenošću tražila izjednačenje, Radnički je ponovo preko Lukiča iz peterca imao naizgled komotnih 8:6. Odmah je Milojević pronašao nekako put do mreže, a tri minuta pre kraja Tankosić je izjednačio. Gardovi su bili spušteni, isključenja bila u seriji, a Zvezda je eksplodirala posle gola Dušana Vasića 2,22 do kraja. Na odličnu asistenciju Radulovića Vico je 1,46 do kraja izjednačio.

Zvezdin poslednji napad je upropašćen dodavanjem, a gosti su posle tajm auta krenuli po pobedu ali loše bačena lopta na dva metra je rezultirala remijem. Zvezdin igrač više je bio 13-5, peterci 2-1, a Radnički 11-2 i peterci 1-1.

„Nismo ovo očekivali. Naporna utakmica sa dosta naših grešaka i individualnih i u odbrani. Peh je ovo koji mora da se ispravi. Kada dodamo slabu realizaciju igrača više, ovakav rezultat je bio neminovan„, rekao je  Luka Pljvenačić.