Trofej Kragujevca: Dve pobede Radničkog, polovična Zvezda

Vaterpolo 25. avg 202322:29 0 komentara
VK Radnički

U Kragujevcu je počeo turnir „Trofej Kragujevca“ u organizaciji Radničkog. Učestvuju srpski sastavi: Radnički, Valis, Šabac i Crvena zvezda, reprezentacija Irana i rumunska Steaua.

U prvom kolu Valis je savladao Steauu 15:13 (13 (2:2, 5:3, 3:4, 5:4). Valjevci su imali lepu prednost 8:5 ali je sredinom poslednje četvrtine bilo 11:11. Sa dva pogotka srpski sastav je stekao nedostižu prednost. Kod Valisa Rogač je postigao tri gola dok je Fulea sa pet pogodaka bio najefikasniji kod Rumuna. U drugoj utakmici Radnički je lako savladao Iran 11:5 (3:2, 4:1, 3:1, 1:1). Vićković je bio trostruki strelac za domaćina turnira.

VPSCG/Dušan Sandić

Najzanimljiviju utakmicu su odigrali Šabac i Crvena zvezda 15:16 (2:1, 4:2, 2:5, 2:2 – 5:6). Šapčani su vodili 8:4, gubili 8:9. Pola minuta pre kraja Mačić je doneo prednost Šapcu 10:9 ali je šest sekundi pre kraja beogradski tim izjednačio i kasnije slavio na peterce. U Šapcu je Rogač postigao tri gola dok su u pobedničkom timu Radović i Vasić bili četvorostruki strelci.

U drugom kolu Steaua je pobedila Iran 14:8. Valis je na peterce dobio Crvenu zvezdu 18:17 (2:1, 3:4, 4:5, 4:3-5:4). Najefikasniji su bili Bursać sa pet golova kod Crvene zvezde i Kovačević i Radanović sa tri u Valisu.
Radnički je savladao Šabac 9:6 (4:1, 2:1, 2:2, 1:2). Po dva gola za pobednike su postigli Dadvani i Pljevančić a u Šapcu je Stojanović bio dvostruki strelac.

U subotu se sastaju: Iran – Valis (9.30), Radnički – Steaua (11), Crvena zvezda – Šabac (12.30).