Đorđe Petrović iznenada debitovao za Čelsi, nije pomoglo!

Robert Sančez, Đorđe Petrović
Guliver/AP Photo/Jon Super

Srpski golman zabeležio je debi danas na "Gudisonu" kada se Robert Sančez povredio u 84. minutu, ali je i on primio gol.

Abdulaje Dukure savladao je Španca u 54, a rezervista Luis Dobin Srbina u 92. minutu za treću uzastopnu pobedu „karamela“ i veliko slavlje u plavom delu Liverpula:

Everton – Čelsi 2:0 (0:0) u 16. kolu Premijer lige, u kojem je Fulam naneo Vest Hemu najteži poraz ove sezone, a šampion izbegao peti uzastopni meč bez pobede u ligi, iako je dugo gubio u Luton Taunu.

Posle deprimirajućeg starta sezone, Everton je nastavio da podiže formu i pruža sve bolje i bolje partije – a, o rezultatima da ne govorimo. Protiv ekipe koja je trebalo navodno da iskoristi sezonu bez evropskog fudbala kako bi kroz ligu izgradila tim i samopouzdanje, momci menadžera Šona Dajša radili su ono što najbolje znaju: stajali u srednjem bloku, staloženo branili šesnaesterac kada bi se Čelsi „provukao“ kroz koridore i fizički „tresli“ napadače protivnika, u ovom slučaju Armanda Broju, svaki put kada bi imali priliku za to.

Kada bi osvojili loptu, usledila bi brza tranzicija i iz jedne takve akcije domaćin je u 54. minutu poveo preko jednog od najboljih veznih igrača lige. Abdulaje Dukure pre svega zadužen je za „prljav posao“ u Dajšovom sistemu igre, ali je ponovo podsetio kakvo napadačko oružje može da bude.

Posle Njukasla zatresao je i mrežu Čelsija za šesti prvenstveni pogodak ove sezone. Postigao je pet u celoj prošloj.

Maurisio Poketino počeo je tada sa izmenama startne postave i pomalo haotičnim tumbanjima pozicija i uloga igrača na terenu, ali nije mnogo toga dobio uvođenjem Rahima Sterlinga, Nikolasa Džeksona i Jana Matsena. Đorđa Petrovića nije planirao da uvede, ali je morao u 84. minutu kada se povredio starter na golu.

Srpski čuvar mreže koji je letos za 14 miliona evra stigao iz Nju Inglanda na brzinu se zagrejao i stao među stative, a onda u drugom minutu nadoknade propustio da autoritativnije boksuje loptu posle kornera sa leve strane („pomogao“ mu je i Dvajt Meknil koji se iskusno postavio), lopta je odskakutala na „kapicu“ odakle je precizan bio Dajšov „džoker“ Luis Dabin.

On je levom nogom zategao Petrovićevu mrežu i potpisao sedmi poraz Čelsija ove sezone uz pet pobeda i četiri remija.

Ovom pobedom Everton je odmakao triju ispod crte na četiri (Luton), pet (Barnli) i pet (Šefild junajted) bodova prednosti.

Mančester siti doputovao je u Luton Taun bez pobede u četiri uzastopne prvenstvene utakmice, odnosno posle neprijatnog poraza na „Vila parku“, a onda je stigla vest da Pep Gvardiola ne može da računa ni na povređenog Erlinga Holanda.

Na poluvremenu zaličilo je na novi debakl šampiona Evrope i Engleske, Luton je delovao sigurno u duelu sa favoritom i imao prednost od drugog minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Elajdža Adebajo „razneo“ Rubena Dijaša u vazdušnom duelu na petercu i glavom zatresao mrežu na perfektan centaršut Anderosa Tauzenda.

Međutim, iz svlačionice vratio se neki drugi tim Sitija, rastrčan, energičan i rešen da završi sa serijom neuspeha pred gostovanje Crvenoj zvezdi u sredu na „Rajku“. To je „građanima“ uspelo za samo dva minuta igre u nastavku.

Prvo je Bernardo Silva natrčao na jednu „ničiju“ loptu posle prodora Rodrija i izjednačio, a potom neverovatni Hulijan Alvarez bradom uspeo da preseče pas na 35 metara od gola Tomasa Kaminskog i asistira Džeku Grilišu za „blic“ vođstvo koje je ostalo na snazi do kraja.