Enco heroj Čelsija, preokret Redsa, kraj Viline serije

Fudbal - video 3. dec 202317:08 2 komentara
Enco Fernandez
Mike Hewitt/Getty Images

Odigrana su još četiri meča 14. kola. Čelsi je pobedio Brajton rezultatom 3:2, Liverpul je posle trilera izvojevao trijumf protiv Fulama 4:3. Bornmut i Aston VIla su podelili bodove jer je krajnji rezultat bio 2:2, a nerešeno je bilo i na meču Vest Hem - Kristal Palas 1:1.

Čelsi je u uvodnoj fazi meča stekao prednost od dva pogotka – oba puta nakon kornera. Plavce je u vođstvo doveo Enco Fernandez u 17. minutu, nakon što je štoper Benoa Badiašil prvo primio loptu, pa je prebacio na drugu stativu – gde je bio Argentinac. Četiri minuta kasnije je prednost duplirao Livaj Kolvil – kada je loptu pred gol nakon udarca iz ugla vratio napadač Nikolas Džekson.

POVEZANO:

Brajton je izjednačio pogotkom Buonanotea u 43. minutu – nakon brze kombinacije na sredini je lopta došla do krilnog fudbalera, koji je pogodio malu mrežicu daljeg ugla gola koji čuva Robert Sančez.

Konor Galager je isključen jer je dobio drugi žuti karton u 45. minutu, ali je Čelsi potom dugo odolevao i sa igračem manje. Londonski klub je čak i povećao vođstvo – nakon kontranapada u kom su učestvovali Rahim Sterling, Džekson i Mikajlo Mudrik je Ukrajinca u sopstvenom kaznenom prostoru oborio Džejms Milner – pa se nakon konsultacije sa VAR arbitar odlučio da pokaže na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Fernandez i postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Neizvesnost je u samom finišu doneo rezervista Žoao Pedro u drugom minutu nadoknade – imao je Brazilac priliku i da izjednači, ali je njegov udarac u osmom minutu nadoknade odbranio Sančez. Pred kraj je VAR proveravao da li je Kolvil igrao rukom u sopstvenom kaznenom prostoru, ali to nije bio slučaj i jedanaesterac nije dosuđen.

Liverpul je došao do antologijskog preokreta i slavlja protiv Fulama na Enfildu.  Prednost je izabranicima Jirgena Klopa u 20. minutu nakon „kifle“ iz slobodnog udarca doneo Trent Aleksander-Arnold, uz „pomoć“ golmana Kotidžersa Bernda Lena. Kratko je trajala radost navijača Liverpula, pošto je upravo njihovo „dete“ Hari Vilson poravnao rezultat četiri minuta kasnije. Velšanin se nakon pravovremenog utrčavanja i dodavanja Antonija Robinsona našao u prilici koju je pretvorio u pogodak.

Liverpul je ponovo poveo u 39. minutu „bombom“ Aleksika Mek Alistera sa oko 25 metara – Argentinac je „punom“ zahvatio loptu i skinuo paučinu iz gornjeg ćoška daljeg ugla gola Fulama. Gosti su izjednačili u trećem minutu nadoknade – loptu je nakon centaršuta iz kornera glavom odbio Raul Himenez, a ona je uz mnogo sreće prvo došla do Tetea, a onda i prešla gol liniju. Arbitri su proveravali da li je desni bek bio u ofsajdu – što nije bio slučaj – pa je potvrđena odluka i gol je priznat.

Golman Kaomin Keleher je spasao Liverpul u samom finišu prvog dela igre – ponovo je opasno bilo nakon kornera: šutirao je Žoao Paljinja što je Keleher odbranio, a mrežu je nakon odbitka zatresao kapiten Kotidžersa Tim Rim, ali iz nedozvoljene pozicije.

Liverpul je u 54. minutu imao kontranapad – Mohamed Salah je proigrao Darvina Nunjeza, koji je šutirao iz kaznenog prostora, ali je pogodio prečku.

Fulam je poveo u 80. minutu golom Bobija Dekordove Rida – Robinson je uposlio Toma Kernija u šesnaestercu rivala, on je uputio centaršut pred gol, gde je Dekordova Rid nadvisio Konstantinosa Cimikasa i postigao pogodak.

Radost nije dugo trajala jer je u 87. minutu udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio Vataru Endo – nakon dodavanja Salaha – a erupciju radosti doneo je Aleksander-Arnold svojim drugim pogotkom na meču, samo nekoliko desetina sekundi kasnije.

Aston Vila je spasla bod u finišu u Bornmutu – strelci za domaće bili su Semenjo u 10. i Solanke u 52. minutu, dok su golove za izabranike Unaija Emerija postigli Bejli u 20. i Votkins u 90. minutu.

Vest Hem je poveo protiv Kristal Palasa u 13. minutu golom Kudusa nakon centaršuta Coufala, a konačan rezultat postavio je Eduard u 53.