Everton beži iz zone ispadanja, Njukasl razbijen na Gudisonu

Vitalij Mikolenko (Everton) i Kiran Tripijer (Njukasl) Vitaliy Mykolenko of Everton battles for possession with Kieran Trippier of Newcastle United during the Premier League match between Everton FC and Newcastle United at Goodison Park on December 07, 2023 in Liverpool, England. Everton FC v Newcastle United - Premier League
(Photo by Jan Kruger/Getty Images) - Vitalij Mikolenko (Everton) i Kiran Tripijer (Njukasl)

Karamele su večeras imale gorak ukus za Svrake sa severa Engleske. Fudbaleri Evertona ostvarili su veliku pobedu od 3:0 nad ekipom Njukasla u meču 15. kola Premijer lige.

Povezano

Sjajan meč, pun intenziteta i velike borbe odigrala su dva tima na Gudison Parku i prosto je neverovatno da do desetak minuta pre kraja nije bilo golova.

U moru dobrih prilika najbolje su imali Dominik Kalvert-Lujin i Dvajt Meknil za Everton, odnosno Miguel Almiron i Kiran Tripijer na drugoj strani, pre nego što se konačno zatresla mreža gostiju.

Igrao se 79. minut, pogrešio je do tog trenutka jedan od najboljih igrača u crno-belim dresovima Kiran Tripijer što je iskoristio levonogi Dvajt Meknil i drugi meč uzastopno postigao gol za Everton – 1:0.

Pokušali su gosti da stignu bar do izjednačenja, međutim sve njihove nade pokopao je Abdulaje Dukure u 86. minutu, nakon nove greške Tripijera i asistencije Harisona.

Totalno čerupanje Svraka usledilo je u sedmom minutu sudijske nadoknade, Portugalac Beto tek što je ušao u igru sjajno je istrčao kontru i poslao loptu kroz noge golmanu Dubravki – 3:0!

Najveća pobeda Evertona i najveći poraz Njukasla u sezoni.

Ekipa Šona Dajša je nakon ove pobede pobegla iz zone ispadanja i sad ima 10 bodova, jedan više od Lutona na prvom mestu ispod crte koja vodi u niži rang.

Podsećanje da je Everton kažnjen oduzimanjem 10 bodova zbog kršenja pravila finansijskog fer-pleja Premijer lige.

Jedina loša vest za Everton je povreda tek oporavljenog 35-godišnjeg kapitena Šejmusa Kolmana kome je to bio prvi meč u sezoni.