Kuluševski na „Itihadu“ šokirao Siti, Građani oštećeni

Guliver

Sjajan meč na „Itihadu“, desetkovani Totenhem odoleo prvaku Evrope uz gol u 90. minutu – 3:3.

Arsenal je ostao na čelu tabele Premijer lige posle pobede nad Vulverhemptonom, a Siti dan kasnije nije uzvratio udarac, odigrao je samo neređeno protiv Totenhema u derbiju kola.

Povezano

Son je bio u centru pažnje na startu meča. Već u šestom minutu Korejac je pogodio na dodavanje Kuluševskog, za vođstvo Totenhema, posle kontre. U prethodnom napadu, mogao je da povede Siti, ali je Vikario odbranio udarac Dokua.

Ipak, sve dobro što je u toj situaciji uradio, upropastio je tri minuta kasnije, kad je postigao autogol za izjednačenje. Mogao je Mančester do preokreta već u 13. minutu, ali je Holand tada šutirao pored stative.

U 30. minutu ponovo je Doku bio u šansi, pogodio je prečku. Minut kasnije, Alvarez je odlično pronašao Fodena, a reprezentativac Engleske bio je nepogrešiv.

Nije se na tome zaustavila ekipa Pepa Gvardiole, u 35. minutu u vrlo dobroj prilici bio je Alvarez, ali je njegov udarac odbranio Vikario. Mogao je dva gola Građanima da donese i Bernardo Silva na startu drugog poluvremena, ali je ponovo sjajan bio italijanski golman.

Sve se u igri Pevaca vrti oko Sona, a Korejac je u 69. minutu bio asistent za izjednačujući pogodak Lo Selsa, Argentinac je odlično reagovao i savladao Edersona.

Samo dva minuta kasnije Lo Selso je mogao da donese i preokret, ali je sa 20 metara šutirao zamalo preko gola Sitija. Igralo se otvoreno na obe strane, pa je već u 76. minutu šansu imao domaćin, ali je Rodri iz idealne pozicije sa šest metara lošije zahvatio loptu, šutirao je pored gola.

Ipak, u 81. minutu Siti je ponovo imao prednost. Holand nikako nije uspeo da postigne gol, ali je fantastično asistirao Grilišu, koji je sa sedam metara lako savladao Vikarija, prethodno je loptu u opasnoj zoni oduzeo Doku.

No, nije bio tu kraj uzbuđenjima na „Itihadu“, u 90. minutu fantastično je centirao Džonson, a još lepše je glavom u rašlje mrežu poslao Kuluševski.

U nadoknadi neverovatna greška sudije Kupera, Holand je fauliran na polovini rivala, odmah je usao i poslao pas ka Dokuu, koji je izašao sam ispred golmana Vikarija, ali je arbitar neshvatljivo vratio faul, uz žestoke proteste igrača i stručnog štaba Sitija, koji je tada žestoko oštećen.

Nedugo potom posle duela Skipa i Akanđija u šesnaestercu Totenhema pao je igrač Sitija, ali posle kratke VAR provere odlučeno je da nema jedanaesterca.