Krespova lekcija Ronaldu i Al Nasrovim zvezdama (VIDEO)

Fudbal - video 4. mar 202417:53 > 19:09 0 komentara

Fudbaleri Al Aina pobedili Al Nasr na svom terenu u prvom meču četvrtfinala AFC Lige šampiona rezultatom 1:0 (1:0).

AFC Ligu šampiona gledajte samo na Sport Klubu.

Gol vredan trijumfa u prvom meču polufinala Zapadne konferencije za tim koji vodi Ernan Krespo postigao je Sufijan Rahimi u 44. minutu.

Al Ain je već jednom pre toga zatresao mrežu. Asistent kasnije vodećeg gola Kaku je tada postigao pogodak na centaršut Rahimija, ali je on poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je tako dočekao poluvreme sa prednošću. Gosti su bili naročito opasni na samom startu – nekoliko šuteva su uputili ka golu Eise – uglavnom nepreciznih – uključujući i makazice Kristijana Ronalda, koji nije dobro zahvatio loptu.

FUDBAL:

U nastavku je igra bila ispresecana, ali je Al Nasr pokušavao da izjednači. Al Ain je koristio prostor u tranziciji, postigao je Rahimi još jedan pogodak u 71. minutu. Ipak, i taj gol je poništen zbog ofsajda.

Osam minuta kasnije su Saudijci tražili penal – Sadio Mane je loptu vratio glavom u peterac, da bi Kalida Hašemija ona pogodila u ruku – koja je bila uz telo, pa penal nije dosuđen.

Završnica je u potpunosti pripala izabranicima Luisa Kastra. Imao je Al Nasr nekoliko šansi, ali je u nadoknadi ostao i sa igračem manje – španski defnazivac Ejmerik Laport je laktom udario kapitena domaćih Bandara Al Ahbabija, zbog čega je ranije završio meč.

Revanš je na programu 11. marta od 20 časova.