Boven rezervisao kartu Vest Hemu za Mančester

Fudbal - video 30. jan 202322:43 1 komentar
Vest Hem, Derbi
Clive Mason/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su kao gosti savladali Derbi Kaunti rezultatom 2:0.

Ekipa iz Londona je bez većih poteškoća eliminisala člana Lige 1 (treći rang takmičenja) i obezbedila duel sa Mančester Junajtedom na „Old Trafordu“ u sledećoj rundi najstarijeg fudbalskog takmičena na svetu.

Čekićari su poveli u 10. minutu pogotkom Džeroda Bovena posle lepe akcije i još lepše asistencije Tomaša Součeka i sa minimalnom prednošću gostiju otišlo je na odmor.

Konačan rezultat postavio je Majkl Antonio u 50. minutu, kome nije bilo teško da loptu prosledi u mrežu posle dodavanja Bovena.

Raspoloženi napadač Vest Hema mogao je svom timu da donese i ubedljiviji trijumf, ali je golman Džo Vajldsmit u 67. minutu bio uspešniji od njega.

Mečevi osmine finala će biti odigrani od 27. februara do 2. marta uz prenose na Sport Klubu.