„Ni variola vera me nije sprečila da gledam Partizan“

Ostali sportovi 23. jun 202213:57 > 14:01 5 komentara

Naš proslavljeni glumac Slobodan Boda Ninković bio je gostu u emisiji Sport kakav pamtimo. Sa njim bismo o danima mogli da razgovaramo o ulogama: Kize, Ramba, Vučine, Bambusića, Caneta pilota, Miće Šafta, Đorđa Kustudića, Perišića, Poglavice, ali smo ipak rešili da otkrijemo koliko voli sport. Takođe, da li ga i u kojoj količini prati, šta ga nervira, a šta oduševljava na terenu i šta je sve radio kako bi otišao na stadion i gledao voljeni Partizan. "Bila je variola vera ali nije bila ova vrsta zabrane okupljanja već su mogle da se igraju utakmice i bilo je publike. Pošto se igrala ranije utakmica, negde oko 2 ili 3 popodne, ja sam kidnuo, moji nisu ni znali da idem na utakmicu a igrali su Partizan - Hajduk. Bio sam na jugu, nije bila neka gužva pošto je na celom stadionu bilo sedam, osam hiljada ljudi, ipak ljudi su imali frku - ja nisam . Za Hajduk su u tom trenutku igrali: Holcer, Nadoveza, Pavlica i ostali, ali prvo poluvreme se završilo 2-0 za Partizan. Na početku drugog poluvremena Marić je dao gol za 3-0 i u nekom 51. minutu i svi smo mislili da je gotovo, nema šta. Desetak minuta nakon gola bio je neki faul na sredini terena i prekid je trajao dosta dugo. Vidim ljude u kišnom mantilu, dole na terenu, kako pričaju sa svima i nakon nekog vremena nastavlja se utakmica. Furtula je branio za Partizan. Pre tog prekida branio je bukvalno sve što su mu šutnuli na gol ali je nakon prekida počeo da pada po prašini i vrlo brzo bilo je 3-1,3-2,3-3, 3-4 !!! I Hajduk je bio prvi te godine. Celu emisiju pogledajte u petak od 10:45 na SK1 Pročitaj više