Srpski golman dao ključni gol u finalu plej-ofa (VIDEO)

Vesprem je u finalu plej-ofa mađarske rukometne lige savladao Seged i osvojio titulu šampiona.

Velike zasluge idu sjajnom srpskom golmanu Vladimiru Cupari, i to ne samo one vezane za odbranu, već i za napad, pošto je u drugom poluvremenu ovim sjajnim golom odveo svoju ekipu na plus četiri. Na kraju je bilo 31:27 za Vesprem.

Do 27. titule u istoriji stigli su nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, pošto su nadoknadili zaostatak za protivnikom od četiri gola.

Mikita Vajlupau je bio junak pobede sa čak devet golova iz isto toliko šuteva. Vladimir Cupara imao je pet odbrana, a Dragan Pešmalbek je postigao dva gola.

Vesprem je prekinuo najduži post u poslednje tri decenije, pošto je osvojio titulu prvi put od 2019. Prekinut je i niz Segeda od dve uzastopne titule, a Vespremu je ovo prva dupla kruna od 2016.